בניית אתר וורדפרס

העולם בו אנו חיים נשלט, כידוע, על ידי האינטרנט. כמעט לכל עסק או תחום, וכמעט בכל מילות מפתח שתחפשו ב-Google תמצאו אינספור אתרי אינטרנט. בתנאים האלו, קל אולי לשכוח את העובדה הבאה: אף אתר אינטרנט לא נמצא שם במקרה. אתרים דורשים חודשים ארוכים ולרוב שנים של תכנון, בנייה, תחזוקה, קידום וכמובן שגם תוכן. בניית אתרים היא כיום חובה, אבל השאלה הנשאלת היא איך בדיוק אפשר וכדאי לעשות את זה. בניית אתר וורדפרס (WordPress) הוא אחד הפתרונות הנפוצים והמומלצים ביותר. זוהי מערכת להקמת אתרים ולניהול תוכן המופצת באופן חופשי ומבוססת על קוד פתוח. המערכת יצאה לראשונה ב-2003, ומאז מאיימת להשתלם על עולם האינטרנט.

כדי להבין עד כמה אתרי וורדפרס שכיחים, מספיק להיכנס לאתר הרשמי של מערכת ניהול התוכן. שם מציינים, בהדגשה, כ-37% מהאינטרנט נבנה באמצעות וורדפרס – כלומר אחד מבין שלושה אתרים באינטרנט, כמעט, נבנה בוורדפרס. וזוהי פחות או יותר השכיחות של וורדפרס גם בקרב מיליון, מאה אלף ועשרת אלפים האתרים הגדולים בעולם. אם נכנסים מעט יותר לעומק הנתונים, מגלים כי נכון לחלק השני של 2020 יש בעולם למעלה מ-27 מיליון אתרי וורדפרס, ובישראל כ-43,500 אתרים על פי ההערכות. והיד, כמו שאומרים, עוד נטויה.

היתרונות של בניית אתרים וורדפרס

בניית אתרים בחינם. בערך

אחת השאלות העיקריות העולות ביחס לתחום היא המחיר: כמה עולה לבנות אתר וורדפרס? החדשות הטובות הן שהתשובה די מעודדת. וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן המופצת באופן חופשי ומבוססת על קוד פתוח. כאן כבר מסתתר היתרון הראשון של אתרי וורדפרס, והוא שהם מאפשרים לבנות אתר בחינם. במהות שלה, מערכת וורדפרס זמינה לשימוש ללא תשלום. כמובן שזה לא אומר שלא תצטרכו לשלם. יש עלויות עבור דומיין (URL), אחסון וגם שירותים הניתנים על ידי בעלי מקצוע שונים – בונה אתרים, כותב תוכן, מעצב גרפי, מקדם אתרים וכן הלאה. הקמת אתר וורדפרס מאפס מתחילה מסכום של כמה אלפי שקלים, ויכולה להיות כרוכה בתשלום בן חמש ספרות אם מדובר באתר ייחודי או במשימה מורכבת במיוחד. העלויות האלה אינן זניחות, כמובן, אבל יש שיגידו שהן בטלות בשישים מול אתר אינטרנט שעושה את העבודה על הצד הטוב ביותר, משפר את תדמית העסק או המותג ומגדיל את ההכנסות שלו: בין אם במקרה של חנויות וירטואליות, ובין אם כתוצאה מהגדלת הפניות הנעשות לחברה או לעסק.

אפשר להגיד שוורדפרס סייע להפוך את האפשרות של בניית אתר אינטרנט לאופציה נגישה יותר מאי פעם, ואפשרה להכניס לשדה המשחק גם שחקנים קטנים באופן יחסי. וורדפרס מקל מאוד על בניית אתרים לעסקים קטנים, בניית אתר תדמית שייראה נהדר לנותן שירות כלשהו או אתרים נישתיים במגוון תחומים. עם זאת, גם חברות גדולות ואתרי תוכן עצומים בגודלם יוכלו להתבסס על המערכת בלב שלם.

מתאימה לכל אתר. מערכת וורדפרס

נוחות וגמישות תפעולית

וורדפרס יכולה להתאים לכל סוג של אתר, גדול או קטן כאחד, וביניהם אתרי מכירות לעסקים, אתרי תדמית, בלוגים ועוד. זה לא מקרי. WordPress היא מערכת פשוטה באופן יחסי לתפעול, וחשוב אפילו יותר – מערכת שמציעה גמישות אדירה. ניתן לבחור בין רשימה ארוכה מאוד של תבניות (ערכות נושא), עם כ-4,000 אפשרויות. חלק מהתבניות חינמיות לחלוטין, בעוד שאחרות דורשות תשלום של כמה דולרים או עשרות דולרים. יש תבניות שמגיעות עם אתרי דמו חינמיים לבחירה, עליהם אפשר להתבסס ואותם ניתן להתאים לצרכים הנקודתיים. המערכת מציעה שליטה על כמעט כל פרמטר בכל עמוד הוא ממשק בה, והיתרון הוא שזה לא בא על חשבון חוויית המשתמש.

אם זה לא מספיק, תוכלו למצוא רשימה בלתי נתפסת של תוספים למערכות וורדפרס שעושים בעצם הכול. התוספים מונעים פעמים רבות את הצורך לתכנת או להתעסק בקודים: עם זאת, במאמר מוסגר יש מקרים בהם דווקא כן מותר להשתמש בקודים בהיעדר תוסף מוצלח, או כי ישנם תוספים שעלולים להכביד על האתר ולהאט אותו). על רקע המגוון העצום והעובדה שיש תוספים מוצלחים הרבה יותר מאחרים, מומלץ לסקור חוות דעת על התוספים או לקרוא מראש רשימות של תוספים מומלצים לוורדפרס: למשל הכתבה הזו או רשימת 20 התוספים המומלצים הבאים.

נקודת ההתחלה של בניית אתר וורדפרס: אלפי תבניות לשימוש
נקודת ההתחלה של בניית אתר וורדפרס: אלפי תבניות לשימוש

 

קידום אתרי וורדפרס

כפי שכתבתי במאמרים אחרים, כיום לא מספיק לסמן "וי" על המלאכה של בניית אתר. מהרגע שבו האתר מוקם ונמצא ברשת, רק מתחילה העבודה הסיזיפית של מילויו בתוכן איכותי וקידום אורגני של במנוע החיפוש (SEO). אתר וורדפרס לא מציע כמובן קיצורי דרך, כך שגם במקרה שלו יהיה צורך באלף ואחת פעולות: ביצוע מחקר מילים ובחירה של מילות מפתח, אופטימיזציה של התוכן הקיים באתר, כתיבה של תוכן חדש ואיכותי, קישורים חיצוניים המובילים אליו, היררכיה ומבנה נכונים של האתר וכן הלאה.

היתרון של וורדפרס בהקשר הזה הוא שמדובר במערכת הנחשבת לידידותית מאוד למנועי החיפוש. קידום אתרי וורדפרס יכול להתבצע בצורה יעילה כל עוד מבינים את יתרונות המערכת, אופן ההתאמה של האתרים הנבנים בה והתוספים שיכולים לשמש לכך. Yoast SEO למשל הוא אחד התוספים המומלצים והפופולריים ביותר של קידום אתרי וורדפרס בגוגל. בין השאר, הוא מאפשר ללמוד עד כמה עמוד באתר מוצלח מבחינה קידומית (צפיפות מילות מפתח, פיזור שלהן לכתבה, אופטימיזציה לתמונות וכדומה), וכן לבצע התאמות באתר כולו. למרות שמומלץ לא להתייחס לתוסף בתור "תורה מסיני", הוא בהחלט שימושי מאוד – כך שקשה למצוא אתר וורדפרס שאינו כולל אותו.

YOAST SEO. מתוספי הוורדפרס השימושיים ביותר

 

רבות מהתבניות של וורדפרס מותאמות גם למובייל, עם אפשרות לשינויים במידת הצורך, וחלקן הגדול רספונסיביות. אלו הן דרישות מרכזיות כיום מבחינת חוויית המשתמש וגם קידום אורגני של אתרים במנוע החיפוש, במיוחד על רקע העדכונים האחרונים של גוגל. על פי הדיווחים, בשנים הקרובות המקום של חוויית המשתמש בקידום האתר יהיה מרכזי אפילו יותר. וורדפרס מציעה לכך תנאים מסוימים, ולכן הבוחרים לבצע בניית אתרים בוורדפרס נמצאים ביופי של נקודת פתיחה.

בפרג' שירותי תוכן אנחנו מציעים לכם שירות הקמת אתר וורדפרס מאפס, לצד שורה ארוכה של שירותים משלימים אחרים.

בואו נתחיל:

  • טלפנו ל-050-9119882
  • שלחו מייל ל-info@faragcontent.co.il
  • שלחו הודעה ב-WhatsApp או ב-Messenger
  • מלאו את הטופס הבא ונחזור אליכם בהקדם